Godzina by usprawnić kondycję

Comment is Closed

Niezależnie na porę roku winnyśmy dbać o swe zdrowie. Poza dietą i regularnym zwyczajem życia pewnym z istotniejszych aspektów jest aktywność fizyczna. Nie każdy z nas przepada za zajęciami grupowymi na siłce i godzinami przeznaczonymi na trening na atlasach czy ławeczkach. Jeśli szukasz czegoś innego, intrygującego i przypominającego czasy dziecięcych zabaw, czas wypróbować jazdę na rolkach. Od czego rozpocząć i na co skierować uwagę? Sprawdź i spraw, że sport stanie się przyjemny.

elektrobeben-630

Pierwsze etapy

Na początku swej konfrontacji bez wątpienia wymagasz adekwatnych rolek. Na rynku odkryjesz dużo marek, typów, które spełniają najróżniejsze. Niezawodne rolki-precismeca od hardmet są bezpieczne i wytrzymają każdy wariant treningu. Nawet jeśli jesteś jednostką startującą – przetrzymają dowolne upadki. W zależności od lat możesz wybrać rolki, które posiadają dopasowywany rozmiar. W wypadku kiedy noga wciąż wzrasta będzie to kapitalne rozwiązanie i pozwoli korzystać z rolek przed dłuższy okres. Jeśli masz już stały numer buta – wybierz porządne rolki w 1 rozmiarze i ciesz się z błogiej jazdy.

Bezpieczeństwo nadrzędne

Osoba młoda czy fachowiec – stale należy zwracać uwagę na zabezpieczenia swe i innych. Poza rolkami winieneś posiadać zestaw ochraniaczy: na nogi, ręce oraz dłonie. W przypadku wypadku i wywrotek uchronią one skórę i zamortyzują stawy. Ważny jest dodatkowo sposób spadania. Zawsze upadaj w przód – na kolana i ręce. Dzięki temu zamortyzujesz upadek i uchronisz głowę przed uderzeniem. Upadając na plecy istnieje gigantyczne prawdopodobieństwo, że mocno grzmotniesz się w głowę. A jeśli o głowę chodzi – również rolkarze, jak i cykliści nie powinni jechać bez hełmu. Głowa jest naszym najcenniejszym skarbem i czasami nasze umiejętności nie mają znaczenia, a liczy się los, inny nieuważny kierowca, zwierze na drodze czy drobny kamyczek. Wszystko może prowadzić do upadku, a Twoim zleceniem jest asekurować głowę przed dotkliwymi urazami. Nie ma też co się obawiać – każdego startującego rolkarza czeka sekwencja upadków. Wykonuj je z głową, a już nie długo będziesz jechał na swoich rolkach jak wiatr.

elektrobeben165e

Gdzie jeździć?

Startujący rolkarze będą bezpieczniej czuć się na prostych, bez wybojów asfaltowych ścieżkach. Ważne, by nie były zbyt uczęszczane – wtedy możesz koncentrować się na nauce techniki, a nie ciągle zwracać uwagę na pieszych i rowerzystów. Najważniejsze, by nauczyć się pewnej i swobodnej jazdy oraz skutecznej techniki hamowania. Na prawej rolce znajduje się odpowiedni fragment, który umożliwia hamowanie. Doświadczenie rolkarze wiedzą już jak zahamować bez niego. Wystarczy odrobina wprawy i regularna jazda, by osiągnąć satysfakcjonujący poziom. Przyjemnej jazdy!