Co przesądziło o fakcie, że szerokie spodnie zrobiły się w naszym państwie tak popularne?

Comment is Closed

Aktualna moda mająca związek z kulturą hip-hop, rządzi się swymi, według mnie dziwnymi i niezbyt zrozumiałymi dla mnie regułami. O tym w dalszej części tekstu, chcę w tym właśnie momencie powiedzieć nieco szerzej o czymś, co było znakiem rozpoznawczym miłośników rapowych elementów i pozwalało w ciekawy sposób wyróżnić się na tle różnych innych ludzi na ulicach, niemal w każdej części Polski. Konkretniej, chodzi mi o szersze, a nawet bardzo szerokie spodnie, nazwane fachowo „baggy” (z ang. workowate) lub „begi” (to już polska, zaadaptowana fonetycznie opcja), które pokazały się w na terenie Polski wraz z pierwszymi projektami rapowymi, na początku drugiej połowy lat dziewięćdziesiątych.

Mała ciekawostka – na samym starcie, kiedy ciężko było dostać szerokie portki z prawdziwego zdarzenia, ludzie kupowali po prostu zwykłe jeansy, kilka rozmiarów większe, niż standardowy. Stosunkowo interesująca opcja, biorąc pod uwagę kreatywność i fakt, że ludzie operowali raczej gotówką w małych kwotach. W miarę upływu lat, kiedy to już Lenary były na porządku dziennym…właśnie – to pierwsza z rodzimych firm, która wypuściła na rynek unikalne i bardzo stylowe szerokie spodnie – repertuar z markami zaczął się rozrastać, dynamicznie i z roku na rok. Najbardziej popularną, obok wspomnianych chwilę wcześniej Lenarów, stała się marka Moro. Historia jej powstania i rozwoju jest bardzo ciekawa. Otóż Jakub Sawicki – współtworzący Trzyha razem z Tede, poprosił swoją mamę o uszycie na maszynie domowej „begów”. W związku z tym, że wyszły znakomicie, koledzy poprosili także o zrobienie spodni dla siebie. Po pewnym czasie wszystko potoczyło się tak, że Ceube wykreował jedną z najbardziej znanych marek hip-hopowych, rodem z naszego kraju.
Produkty podpisywane marką Moro były naprawdę wpisane w rapową rzeczywistość paręnaście lat wstecz, poza spodniami w zestawie tych produktów znalazło się całe mnóstwo innych elementów garderoby. Klasyczne bluzy z kapturem, ale poza tym stylowe kurtki na zimę czy wiosnę – to było coś konkretnego.
kobieta z butami
W tym momencie, choć moda na szerokie spodnie nie jest już lansowana w tak silnym stopniu jak kiedyś, to mimo wszystko cały czas możemy spotkać skateshopy, które proponują asortyment z tej puli.
Co warte uwagi, mamy do wyboru bardzo dużo rozmaitych marek, które pochodzą z wielu części świata. Na chwilę obecną, bez najmniejszego trudu będziemy wstanie znaleźć dla siebie marki, które w skali światowej są topowe. Chodzi na przykład o takie marki, jak Pelle Pelle czy Fubu. Znawcy kultury bez cienia wątpliwości będą wiedzieć, jaką te marki mają historię. Jeśli ktoś nie ma wystarczającej orientacji, polecam sprawdzić, to są ścisłe klasyki.
Być może będzie to brzmiało nieco pompatycznie, ale jestem przekonany, że moda na spodnie z szerszymi nogawkami będzie trwała dokładnie tak długo, jak będzie żywe zainteresowanie, które wiąże się z tą muzyką oraz całą kulturą rapową i hip-hopową.
elegancki but
Niniejszy adres wólka kosowska, bez dwóch zdań powinny sprawdzić te osoby, które nastawiają się na to, by poznać doskonały kanał dla pozyskiwania wysokiej jakości tekstylnych rozwiązań. W asortymencie hurtowni, będą czekać odzieżowe produkty, które będzie można dostać w centrum hurtowym w Wólce Kosowskiej. Wszystkim właścicielom najróżniejszych punktów z produktami ubraniowymi, na pewno będzie się opłacała wizyta na łamach serwisu. Nie wspominając już o wejściu z hurtownią w dłuższy charakter współpracy.
eleganckie buty