Najlepsze wygłuszenie i izolacja podpodłogowa – podkład korkowy

Korek jest surowcem pozyskiwanym z dębu korkowego, który wytwarza grubą korę o jednolitej budowie. Jego wspaniałe właściwości zostały docenione między innymi w branży budowlanej. Dzięki swojej strukturze nie przepuszcza gazów, cieczy, wody i jest odporny na korozję biologiczną. Posiada niezwykłe właściwości dźwiękoizolacyjne i wibroizolacyjne, a dzięki dużej wartości ciepła właściwego, zachowuje właściwości izolacyjne w dużych zakresach temperatur. Dodatkowo stabilizuje temperaturę i wilgotność powietrza.

Podkład korkowy pod każdą podłogę

Podkład korkowy jest bezkonkurencyjnym produktem, który możemy zastosować pod różne rodzaje podłóg, np.:

 • podłogę z kamienia naturalnego
 • parkiet
 • podłogę pływającą
 • wykładzinę dywanową
 • linoleum
 • płytki ceramiczne

Niezwykłe właściwości podkładu korkowego

Podkład korkowy znakomicie tłumi dźwięki uderzeniowe i powietrzne, które mogą rozchodzić się po pomieszczeniach, w momencie kiedy użytkujemy podłogę. Dzięki swojej unikalnej budowie, bez problemu eliminuje naprężenia powstające pomiędzy podłożem a podłogą, co przekłada się niewątpliwie na komfort w pomieszczeniach. Dodatkową zaletą jest kwestia wyrównania pewnych niedoskonałości w podłożu. Tym sposobem zwiększamy żywotność podłogi i zwiększamy jej trwałość. Zastosowanie podkładu korkowego zapewnia doskonałą izolację akustyczną i termiczną. Podłoga staje się cieplejsza i cichsza. Warto również zauważyć, że podkład z korka jest tak trwały, że przetrwa niejedną ułożoną na nim podłogę.
wandakork

Dlaczego podkład korkowy?

 1. Izolacja akustyczna i termiczna – podkład korkowy ma bardzo niski współczynnik przewodzenia ciepła, zachowując właściwości izolacyjne w szerokim zakresie temperatur. Dodatkowo jest znakomitym materiałem chroniącym przed niepożądanymi dźwiękami.
 2. Stabilność wymiarowa – korek jest materiałem, który zachowuje swoje parametry nawet po obciążeniu go, np. meblami, które postawimy na podłodze. Powraca do poprzedniego stanu w momencie ustania nacisku. To świetna alternatywa dla pianek lub tektur.
 3. Wibroizolacja – korek dzięki swojej porowatej strukturze nie przenosi drgań. Pochłania wibracje i fale dźwiękowe.
 4. Nieregularna powierzchnia – dzięki chropowatej powierzchni, elastyczności i sprężystości podkładu korkowego, pomaga on wyrównać niedoskonałości podłoża.
 5. Ekologia – podkład korkowy jest w 100% naturalny. Nie zawiera szkodliwych dodatków i wypełniaczy.
 6. Neutralność – korek jest obojętny chemicznie. Jest nieszkodliwy dla zdrowia, nie wchodzi w reakcje chemiczne z cieczami, a dzięki posiadanej w swoim składzie taninie jest odporny na działanie wilgoci i gnicia.

Podkłady korkowe dostępne są na rynku w różnych wersjach długości i grubości. Duży wybór znajdziemy na stronie https://cork24.co.uk/cork-rolls/64-cork-roll-6mm-10m.html. Możemy być pewni, że dzięki unikalnej budowie i właściwościom korka, podłoga będzie idealnie wygłuszona i ciepła.
color cork