Jeżeli pragniesz by Twoje dzieci wyjechały na kolonie postaw na Bieszczady

Comment is Closed

Zastanawiacie się, dokąd wasze dzieciaki mogłyby wyjechać na wakacje żeby przeżyć miłych chwil na łonie natury.Jakie miejsce oferuje pozbawione zanieczyszczeń powietrze, zapierające dech widoki oraz urozmaicenia dla waszych pociech?.

Bardzo dobrym pomysłem są polskie góry w Bieszczadach. Zagwarantują dzieciom ciekawe atrakcje oraz umożliwią im odpoczynek w obrębie dzikiej przyrody Bieszczadów. To właśnie z tych kolonii będą miały cudowne wspomnienia a dodatkowo zakolegują się z rówieśnikami i posiądą cenne kompetencje dotyczące życia świata przyrody. Ponieważ nie istnieją lepsze sposoby na pozyskanie wiedzy aniżeli te w bezpośrednim kontakcie z przyrodą, tym bardziej, jeżeli to chwile w gronie przyjaciół na kolonii w górach.
szczyty

Niezbędne wiadomości o bieszczadzkich górach

Beskidy lesiste to pasmo położone w na południowym wschodzie Polski. Podzielony jest dwie krainy, Wschodnie Bieszczady leżące na terytorium Ukrainy oraz Bieszczady Zachodnie leżące na wschodzie naszego kraju a ponadto zajmujące wschodnią Ukrainę i terytorium Słowacji. Drugie pasmo w znacznej mierze okupują Rezerwat Karpaty Wschodnie, który znajduje się w rejestrze rezerwatów przyrody UNESCO. Górującym grzbietem górskim jest szczyt Tarnicy, który osiąga ponad 1 300 m n. p .m.. Góry te nie są określane jako wysokie, ale za to można bez większej zadyszki wybrać się aż na szczyt i obserwować piękną krainę Bieszczadów. Warto dodać, że charakteryzują się piętrowym rozmieszczeniem roślin oraz niespotykanym ułożeniem sieci rzecznej. Natomiast najpiękniejszym regionem Bieszczad jest Park Krajobrazowy Dolina Sanu. Właśnie tu można zaobserwować budzące respekt dzikie zwierzęta jak choćby niedźwiedzie i żubry oraz drapieżne wilki. Bieszczady tworzą azyl dla rzadkiej fauny oraz skupiają dużą liczbę swoistych rodzajów roślinności. Buczyny, które zajmują ten obszar i liczne rzeki tworzą specyficzny nastój.
bieszczady panorama

Najlepsze tereny
na wakacje w Bieszczadach

Najbardziej interesującym i dogodnie zlokalizowanym miejscem w obrębie Bieszczadów jest ośrodek wczasowy zielonapolana.com.pl. Położony jest na terenie doliny nad rzeką San, w pobliżu wsi Dubiecko , która leży na Podkarpaciu.

Oferuje miejsca do spania dla stu osób, w przytulnych drewnianych chatkach oraz w funkcjonalnych pokojach hotelowych. Ponadto do dyspozycji turystów występuje również pole namiotowe. Zielona Polana ma do zaproponowania kolonie wypełnione licznymi przygodami. Biorąc pod uwagę jeszcze dogodne usytuowanie oraz proste dostanie się do hotelu, w okolicy można doświadczyć dużo uciech oraz przeżyć frajd bez liku. Są wśród nich przejażdżki w drezynach rowerowych, Muzeum Skamieniałości i Minerałów a także Wioska Fantasy, jaka leży około 30-tu kilometrów od OW Zielona Polana. Obozowicze mogą również skorzystać do Lwowa i co więcej zabawić w Dynowie, , które posiada jedyną Przeworską Koleją Dojazdową. Kolonie dla dzieci w górach staną się dzięki temu urozmaicone oraz nie pozbawione uciech.
łódka