Zastosowanie aparatów ortopedycznych wariantu orteza

Comment is Closed

W ciągu ostatnich lat odnotowuje się coraz większa ilość przypadków skręcenia przegubów i skręcenia lub uszkodzenia połączeń nóg. Nie są wyłącznie implikacją uprawiania sportu, aczkolwiek oczywiście u aktywnych fizycznie tego rodzaju wypadków notuje się najwięcej. Zdołają być jednak także owocem naturalnego spaceru podczas którego niewłaściwie postawimy stopę czy upadku w toku amatorskiej jazdy na nartach. Pacjenci meldujący u ortopedów z podanymi powyżej kontuzjami mogą dostać ortopedyczną protezę (urządzenie ortopedyczne), którą powszechnie mieni się ortezą.

pilka

Ortezy i ich funkcja

Przyrządy ortopedyczne, ze względu na wykonanie i konstrukcję, grupują się na nieelastyczne, sprężyste oraz półsprężyste. Opracowane są z współczesnych materiałów, jakie zapewniają ich trwałość. Natomiast podział ortez pod względem ich funkcji jest następujący: kompresyjne, stabilizujące, kompensacyjne oraz korekcyjne. Niekiedy mogą także znaleźć zastosowanie w leczeniu poniektórych złamań kończyn dolnych. Ich istotne działanie to stabilizacja przegubu, przez co jego manewry są w pewnym stopniu lub definitywnie ograniczone. Chroniony w ten sposób przegub jest zabezpieczony przed potencjalnymi kolejnymi kontuzjami a także nie ulega opuchliznom pourazowym. Na domiar tego aparat ortopedyczny obniża nacisk na mięsnie umiejscowione przy stawie i przyczynia się do ich regeneracji. Sztywne ortezy stanowią swego typu substytut gipsu, dzięki czemu sam proces rekonstrukcji przegubu lub więzadła jest przyspieszony.

stabilizator

W jakim miejscu uzyskać ortezy?

Znajdują się w propozycji wielu sklepów medycznych, jakie także proponują inne sprzęty do rehabilitacji i ortopedyczny. Jednym z najlepiej wyposażonych jest położony w Krakowie sklep zdrow-med.pl sklep ortopedyczny kraków z siedzibą w Krakowie. To jedyny tego typu miejsce zaopatrzenia rehabilitacyjno-ortopedycznego, jaki dysponuje gigantyczną bazą produktów medycznych. Dodatkowo realizuje zlecenia z Narodowego Funduszu Zdrowia. Na skutek współpracy z kilkoma dostawcami, sklep Zdrowie dostarcza dodatkowo asortyment spoza swojego wykazu produktów. Jednostki odwiedzające placówkę mogą na dodatek liczyć na rzetelną i uczciwa pomoc w sprawie doboru ortez a także sposobu ich używania. Całokształt za sprawą fachowej kadry trudniącej się obsługiwaniem pacjenta.
Pamiętajmy, że ortezy powinno się zakupić tylko po skonsultowaniu się ze specjalistą. Niewłaściwe używanie ortez oraz brak zalecenia na ich użytkowanie może skutkować pogorszenie urazu i stanu zdrowia pacjenta.